Va­sem­mis­to­nais­ten toi­min­ta­ryh­mät ja yh­teys­hen­ki­löt

Vasemmistonaisilla on yli 20 toimintaryhmää eri puolilla Suomea. Tältä sivulta löydät Vasemmistonaisten toimintaryhmät yhteyshenkilöineen.

Haluaisitko perustaa uuden toimintaryhmän? Ilmoita toiveestasi osoitteeseen vasemmistonaiset(at)vasemmistoliitto.fi ja kerro toimintaryhmän nimi, toiminnan luonne ja yhteystiedot. Vasemmistonaisten hallitus Valtikka vahvistaa uuden toimintaryhmän mukaan verkoston toimintaan. 

Gerberat (Riihimäki)
Arja Tylli arja.tylli(at)elisanet.fi

Hankasalmen Vasemmistonaiset
Lena Paju lena.paju(at)gmail.com

Helminauha (Kotka)
Seija Piipponen-Pekkola seija.piipponen(at)kolumbus.fi

Hefe – Helsingin seudun vasemmistofeministit
Veera Aaltonen veerasanni(at)hotmail.com
Lotte Telakivi lotte.telakivi(at)seta.fi

Helsingin Työväenyhdistyksen Naisosasto
verkkosivutFacebook-sivu
htynaisosasto98[at]gmail.com

Itäväylän Vasemmistonaiset (Helsinki)
Heidi Halm heidi.halm(at)sci.fi

Kainuun Vasemmistonaiset
Noora Kyllönen noora.kyllonen92(at)gmail.com

Kemin Aikamme Naiset
Facebook-sivu
Riitta Luosujärvi riitta.luosujarvi(at)lpshp.fi

Keravan Vasemmistonaiset
Sanna Lahtinen sanna.lahtinen(at)humak.fi

Keski-Suomen Vasemmistonaiset
verkkosivut, Facebook-sivu
Kati Jetsu kati.jetsu(at)tehy.net

Lahden Vasemmistonaiset
Inkeri Hanki inkeri.seppala(at)phnet.fi

NICE-klubi (Kuopio)
Instagram
Maija Hartikainen
info(at)kuopionvasemmisto.fi

Pohjois-Pohjanmaan Vasemmistonaiset
Outi Einistö outi.einisto(at)ouka.fi

Pohojammaan Vasemmistonaiset
Kirsti Jouppi kirsti.jouppi(at)gmail.com

Punahilkat (Pohjois-Karjala)
Anni Järvinen anni(at)annijarvinen.net

Rauman Vasemmistonaiset
Kirre Koivunen kirre.koivunen(at)gmail.com

Rovaniemen Vasemmistonaisten yhdistys Akka-Tokka ry
Facebook-sivu
Marketta Tuisku

Satakunnan Vasemmistonaiset
Oili Heino (Pori) oili.heino(at)pori.fi
Leila Mäkinen (Harjavalta) leilam48@gmail.com

Tulenkantajanaiset (Turku)
Facebook-sivu, verkkosivut
Marianne Uusaho marianne.uusaho(at)gmail.com

Vaasan Vasemmistonaiset
Päivi Moisio paivi.moisio(at)netikka.fi

Vantaan Vasemmistonaiset
Pirkko Kotila pirkko.kotila(at)verkkotie.fi

Väylän Vaimot (Tornio)
Tarja Tapio tarja.tapio(at)pp.inet.fi